Linha Gynekologie a Těhotenství

Proč mám pocit na zvracení?

Proč mám pocit na zvracení?

Neřešené Strachy: Strašák Na Každém Kůru Chleba?

Co způsobuje ten nepříjemný pocit, jako by tyčinky sushi, které jsem právě měl k obědu, špatně padly do žaludku? Možná to někomu připadne směšné, ale já se občas musím smát sám sobě. Myslel jsem, že mám pevný žaludek, ale pak mi někdy stačí sehnout se pro upadlou tužku a už cítím, jako bych měl svět za pár sekund opustit směrem k nejbližšímu koši. Ano, mluvím o pocitu na zvracení. Není to nic příjemného a pokud jste to někdy zažili, víte přesně, o čem mluvím.

Existuje Mít Své Dny: Hormonální Výkyvy

Možná si myslíte, že pocit na zvracení je jen pro ty, kdo se přejí, nebo jsou těhotné. Ale opak je pravdou. Sám jsem se několikrát ocitl v situaci, kdy mne tento pocit dostal z ničeho nic. A ne, nejsem těhotný a i když mám rád jídlo, nepřejídám se. Často jde o hormonální výkyvy. Co? Muži mohou také mít hormonální výkyvy? Samozřejmě, že ano! Pocit na zvracení může být spojený s nadmiernou hladinou stresových hormonů v našem těle. Takže pokud se cítíte pod tlakem, nespěchejte do lékárny pro nějaké léky na žaludek, raději se pokuste zmírnit stres.

Můj Pes, Můj Osobní Strážce: Jak Se Tvoje Zvíře Může O Tebe Starat

Mám psa, jeho jméno je Max a je to můj nejlepší přítel. A nejen, že mě doprovází na procházkách a je se mnou, když se cítím osamělý, ale také mě pomáhá udržovat můj žaludek v pořádku. Jak? Jednou jsem na rovině cítil, že mám mocnou chuť na čokoládu. Jedl jsem ji, a pak to přišlo - to neuvěřitelné cítění. Ale Max byl tu pro mě. Nezáleží na tom, zda máte psa, kočku nebo papouška, mazlíčci nám opravdu pomáhají. Jsou skvělým prostředkem k uvolnění a dokážou nás odvrátit od našich nevolností jen tím, že se kolem nás motají a chtějí pozornost.

Skutečnost Nebo Mýtus: Způsobují Sladkosti Nevolnosti?

Podle nějakých studií, které jsem na téma nevolnosti četl, může nadměrné množství cukru ve vaší stravě skutečně způsobit pocit na zvracení. A tak jsem se vrátil k mé vlastní zkušenosti s čokoládou. Ano, v tom případě to byla pravda. Ale za jiných okolností? Nemusí to být nezbytně tak. Mogu to být tak ochutnal česnekovou klobásu, kterou mi dal soused. Nejsem si jistý, ale tohle mě fakticky může naučit, jak být opatrný při jídle určitých jídel.

Nebojte Se: Jak Zvládnout Strach A Nevolnost

Jednou ze mi to bylo opravdu špatně a myslel jsem, že se zabiju. Ale pak jsem si uvědomil, že stres a strach často vedou k pocitu na zvracení. Co jsem udělal? Začal jsem dbát na sebe a realizovat různé relaxační techniky. Ačkoli ne vždy úplně eliminují pocit na zvracení, značně jej zmírňují a pomáhají mi lépe zvládat stres a strach.

Důležité Upozornění: Kdy Navštívit Lékaře

Ačkoliv je skoro vždy pravda, že pocit na zvracení není důvodem k obavám, měli bychom být opatrní. Pokud je tento pocit spojen s nějakými důležitými příznaky, jako je třeba silná bolest hlavy, pokles energie nebo trvalé nevolnosti, měli bychom okamžitě vyhledat lékaře.

Ochutnejte Život Navzdory Nevolnosti: Zábava Je Klíčem

Na závěr chci říci, že nic nás nemělo bránit v tom, abychom si užili života. Ano, možná budeme muset trochu upravit stravovací návyky a možná budeme muset více pracovat na našem duševním zdraví, ale nevolnost by nás neměla zastavit. Ať už jde o rodinu, přátele, domácí mazlíčky nebo cokoli jiného, co nás dělá šťastnými, měli bychom to dělat. Protože v konečném důsledku je zábava tím, co nás opravdu drží při životě a bojuje proti tomuto nepříjemnému pocitu.

Napsat komentář: