Linha Gynekologie a Těhotenství

Jak si posunout menstruaci?

Jak si posunout menstruaci?

Chápete svůj menstruační cyklus?

Předtím, než naskočíme do tématu posouvání menstruace, je velmi důležité pochopit, co je to menstruační cyklus a jak funguje. Chápat svůj menstruační cyklus znamená znát své tělo a rozumět, jak funguje. V průběhu celého měsíce se v těle mění hormony a dějí se různé věci. Když se chystáme posunout menstruaci, musíme si uvědomit, že to interferuje s těmito přirozenými procesy. Jana se mnou tuto věc probrala a objasnila, jak celý menstruační cyklus funguje. Zjistil jsem, že menstruace není jen něco, co potrápí ženy jednou měsíčně, ale že je to součástí mnohem složitějšího a úžasnějšího cyklu.

Věděli jste, že můžete ovlivnit svůj menstruační cyklus?

Existují určité věci, které můžete udělat, aby jste posunuli datu své menstruace. Je to skutečně možné, i když to nemusí být snadné. Nejprve musíme zmínit, že pokud se rozhodnete posunout menstruaci, je to něco, co byste měli diskutovat se svým lékařem. Fakt, že je to biologicky možné, neznamená, že by to mělo být rutinně děláno na lehkou váhu. Existují tři hlavní metody, jak se dá menstruace posunout: hormonální antikoncepce, ne-hormonální metody a upravení života.

Hormonální antikoncepce a posun menstruace

Nejběžnější metodou posouvání menstruace je hormonální antikoncepce. Může jít o antikoncepční pilulky, patche nebo kroužky. Tyto metody fungují tak, že regulují hladinu hormonů v těle, které ovládají menstruační cyklus. Pokud antikoncepci užíváte správně, můžete si tak nastavit svůj cyklus, jak potřebujete. Například jednou jsem si uvědomil, že Jana musí mít menstruaci v době naší dovolené, což bylo velmi frustrující. Ale použitím metody hormonální antikoncepce jsme byli schopni posunout její menstruaci na pozdější dobu a užít si naši dovolenou bez starostí.

Co když nechcete užívat hormonální antikoncepci?

I když hormonální antikoncepce je obvykle nejběžnější možností, některé ženy se rozhodnou ji nebrat. Jana, například, nemá ráda některé vedlejší účinky hormonální antikoncepce a proto preferuje jiné metody. Existuje několik ne-hormonálních metod, jak ovlivnit menstruační cyklus, ale je nutné si uvědomit, že nejsou vždy tak účinné. Těmto metodám se říká přirozené metody a zahrnují například bylinnou medicínu, výživové doplňky nebo upravení stravy a cvičení.

Pozor na vedlejší účinky a rizika

Nepotřebuji vámříkat, že jakékoliv zásahy do přirozených procesů těla přináší rizika. Je důležité vědět, že posouvání menstruace má svá rizika a vedlejší účinky. Některé ženy mohou poté zažít nějaké nepříjemné symptomy, jako je například nepravidelný cyklus, někdy i několik měsíců po zásahu. Je také možné, že se projeví některé z vedlejších účinků antikoncepce, pokud jste ji použili jako metodu posouvání menstruace. Důležité je být vždy o těchto rizicích informován a zvážit je před přijetím rozhodnutí.

Chci začít posouvat menstruaci, co bych měl/a udělat?

První věc, kterou byste měli udělat, pokud chcete začít posouvat menstruaci, je mluvit se svým lékařem. Je to velmi důležité, protože vám může poskytnout správné rady a pokyny, jak to udělat bezpečně a efektivně. Vaše zdraví je nejdůležitější a neměli byste riskovat něco, co by mohlo být potenciálně nebezpečné. Takže můj poslední tip pro vás je tento: poslouchejte své tělo, pečujte o ně a mluvte o svých plánech s odborníky. Všechno ostatní může počkat.

Závěrem

Posouvání menstruace je téma, které je velmi individuální. Některé ženy si to přejí, jiné to nepotřebují. Je důležité mít na paměti, že to je něco, co by mělo být vždy konzultováno s lékařem a že by měla být brána na vědomí rizika a vedlejší účinky. Jana a já jsme se s tímto tématem setkali v našem vztahu a jsme důkazem, že to může být užitečné, pokud je to uděláno správně a s ohledem na zdraví. Takže jestliže přemýšlíte o posunutí menstruace, mluvte o tom s odborníkem a ujistěte se, že to děláte bezpečně. A nezapomeňte, že se svým tělem se musíme zacházet s respektem a starostlivostí.

Napsat komentář: