Linha Gynekologie a Těhotenství

Jak probiha 18 m kontrola?

Jak probiha 18 m kontrola?

Příprava na 18měsíční kontrolu

Ahoj! Já jsem Veronika a vítám vás na svém blogu. Dnes budeme mluvit o něčem, co snadno děsí každou maminku - 18měsíční kontrolu. Každý z nás jí musí projít, ale mnoho z nás o ní nemá žádnou představu. Takže jsem se rozhodla se s vámi podělit o své zkušenosti a tipy, jak ji zvládnout se ctí.

Co očekávat od 18měsíční kontroly?

Při osmnáctiměsíční kontrole pediatr zkontroluje váš dítě a jeho vývoj. Během této prohlídky lékař vašeho dítěte bude sledovat míru růstu a celkový vývoj vašeho dítěte, přičemž se zaměří na tělesný vývoj, dovednosti a chování. To může zahrnovat kontrolu váhy a výšky, měření hlavy a prohlídku očí, uší, srdce, plic, zubů a dalších částí těla. Vaše dítě také bude dotazováno na různé slovní dovednosti a komunikaci.

Tipy pro přípravu na kontrolu

Příprava na 18měsíční kontrolu může být stresující, ale mám pár tipů, které by vám mohly pomoci se na tuto zkušenost lépe připravit. Především je důležité, aby vaše dítě bylo vyspané a vyživené. Zkuste si se svým dítětem hrát na nějaké jednoduché instrukce, aby bylo připraveno na testy, které mu pediatr zadá. Je také důležité, abyste měla připravené všechny informace, které pediatr bude potřebovat, včetně informací o stravovacích a spánkových návycích vašeho dítěte.

Jak se vyhnout stresu během kontroly?

Je pochopitelné, že můžete být nervózní během 18měsíční kontroly, ale je důležité zachovat klid. Pamatujte, že lékař je zde, aby pomohl vám a vašemu dítěti. Pokud máte nějaké obavy, nebojte se je sdělit lékaři. Je velmi důležité být otevřený a upřímný ohledně jakýchkoliv problémů nebo obav, které můžete mít.

Co dělat po kontrole?

Po kontrole je důležité trávit čas s vaším dítětem a povzbudit ho v dalším vývoji. Buďte pyšní na svůj dítě za to, jak dobře zvládlo prohlídku, a zaujměte se o něj, aby mu pomohlo cítit se dobře.

Moje zkušenost s 18měsíční kontrolou

Když jsme přišli na kontrolu s Víťou, byl jsem docela nervózní. Nebyla jsem si jistá, co očekávat, a byla jsem nervózní, jak se bude Víťa chovat. Nakonec to ale bylo všechno v pořádku. Víťa byl velmi odvážný a zvládl všechny testy s úsměvem. Dokonce si myslel, že některé z testů byly docela zábavné!

Poslední myšlenky

Osobně si myslím, že klíčem k úspěšné 18měsíční kontrole je příprava a pozitivní přístup. Jako rodiče musíme být pro své děti silní a pevní, i když jsme sami nervózní. Ale připomeňme si, že jsme v tom všichni společně.

Shrnutí

Osobně si myslím, že 18měsíční kontrola je skvělá příležitost, jak se podrobně podívat na vývoj našeho dítěte a případně se dozvědět o nějakých potížích či obtížích, které bychom sami nemuseli postřehnout. Je to náročný den jak pro nás, tak pro naše děti, ale s dobrým přístupem a přípravou ho můžeme zvládnout ve velkém stylu!

Napsat komentář: