Linha Gynekologie a Těhotenství

Jak se umýt po sexu?

Jak se umýt po sexu?

Proč je důležité se umýt po sexu?

Každý, kdo se ponořil do oblaků rozkoše a intimity, ví, že po sexu se člověk cítí trochu... no, upřímně řečeno, zapařený. Je to zcela přirozené. Naše těla pracují na plné obrátky a dostává se do nich spousta potu, tělních tekutin a dalších věcí, které bychom nejspíš nechtěli sdílet s ostatními. Už od prvního okamžiku, kdy jsem to zažil, jsem dobře věděl, že jednou z nejdůležitějších věcí, je umýt se po sexu. A nejen kvůli estetickým důvodům.

Hygiena po sexu je klíčová pro prevenci infekcí a nemocí. Každý kontakt s tělní tekutinou druhého člověka představuje riziko přenosu bakterií a virů. A i když jsou antivirusová opatření, jako jsou kondomy, účinná, stále existuje riziko infekce. Proto je důležité se umýt a tak minimalizovat možnosti přenosu choroboplodných zárodků.

Pravidla hygieny po sexu

Mám několik pravidel, která mi pomáhají se po sexu adekvátně umýt. Zejména čas je klíčový. Po sexu byste měli očekávat, že se umyjete co nejdříve. Nejvhodnější čas je do 15 minut od ukončení pohlavního styku. Nejde jen o stanovení termínu, ale také o to, aby bakterie neměly šanci se rozšířit. Nezapomeňte, že čím déle čekáte, tím více se zvyšuje riziko infekce.

Podle mých pravidel, je také důležité neumývat se příliš často. Mýdla a gely mohou narušit přirozenou flóru vašeho těla a tak vytvořit prostředí, kde mohou bakterie lépe růst. Je důležité umýt se po každém pohlavním styku, ale neměli byste to přehnat a mýt se 5x za den. To s pravděpodobností vytvoří více problémů, než kolik jich vyřeší.

Typy hygieny po sexu

Když mluvíme o umývání po sexu, měli bychom rozlišovat mezi různými typy hygieny. Můj pes Max mě naučil, že jedna věc je se pořádně vykoupat a druhá věc je se rychle omyt. Oba typy mají své místo a čas, a oba by měly být součástí vaší rutiny.

Vodní hygiena je ta nejjednodušší: stačí se rychle opláchnout vodou. Jedná se o rychlý a snadný způsob, jak se zbavit zbývajících tělních tekutin a pocitu nepohodlí. Nicméně, jen vodní hygiena nemusí být dostatečná k zajištění správné hygieny.

Mytí mýdlem je další možností. Je to účinnější způsob, jak se zbavit bakterií, ale také je třeba být opatrný, jaké mýdlo používáte. Některá mýdla mohou být příliš agresivní a narušit přirozenou flóru těla. Doporučuji používat jemné mýdlo s přírodními složkami.

Rady pro účinné mytí po sexu

Z mého života si pamatuji jen jednu věc lépe než všechny ostatní - a to je mé první setkání s vodou po sexu. Bylo to jako návrat do světa civilizace, jako oddech po únavném dni práce. Z toho jsem si odnesl následující rady: nejprve se důkladně osprchujte teplou, ale ne horkou vodou. Teplá voda vám pomůže odstranit veškerý pot a tekutiny, zatímco horká voda může být pro vaši pokožku příliš drsná.

Nezapomeňte také na intimní partie. Během sexu jsou to právě genitálie, které jsou nejvíce vystaveny kontaktu s tělními tekutinami druhé osoby, a proto by měly být důkladně umyté. Jemné mýdlo a teplá voda jsou ideální kombinací pro tuto oblast.

Hygiena po sexu - Co na to říká medicína?

Lékaři a sexuologové se shodují na tom, že umývání po sexu je velmi důležité pro udržení dobrého zdraví. Nejenže to pomáhá předcházet infekcím, ale také zabrání rozvoji nepříjemných pachů a jiných nežádoucích jevů, jako je podráždění pokožky.

Většina lékařů doporučuje umýt se do 15 minut po sexu. Toto pravidlo platí pro oba partnery a neměli by jste ho podceňovat. Jak víme, bakterie se množí velmi rychle, a pokud jim dáte příliš mnoho času na rozšíření, budou mít k dispozici mnohem větší plochu pro svoji činnost.

Max mě naučil jednu důležitou věc - zabavit se, když je na to čas, a být vážný, když je to potřeba. Sex je zábava, ale hygiena po sexu je vážná záležitost. Nezapomeňte, že vaše zdraví by mělo být vždy na prvním místě. Proto si adékvátní hygienu po sexu všichni zasloužíme.

Napsat komentář: