Linha Gynekologie a Těhotenství

Jak poznat že IVF bylo uspesne?

Jak poznat že IVF bylo uspesne?

Úvod do světa IVF

Dobrý den! Ráda bych s vámi dnes sdílela tento podrobný a podmanivý článek na téma IVF, nebo-li In Vitro Fertilizace. Toto téma mi leží na srdci - bojuju s ním už dlouho. Moje cesta k IVF byla dlouhá a klikatá. Mezi námi, nebylo to jednoduché. Ale pokud jste tady, dávám si sázku, že procházíte něčím podobným. O mém manželovi, Jakubovi, nemluvě! Ale bez obav, nejsme sami. A víte co? Existuje světlo na konci tunelu.

Poznávací znamení úspěchu

Nejprve si dovolte sdílet se všemi významem toho magického slova "úspěch". Hovořili jsme o tom doma s Jakubem, a shodli jsme se, že úspěch může být něco jiného pro všechny. Pro někoho to může znamenat, že proces IVF proběhl bez komplikací. Pro jiného, že implantace byla úspěšná. Pro další to může znamenat, že úspěšně přešli na druhý pokus IVF. Ale pro většinu z nás - a to se mi líbí - úspěch znamená vidět na testu těhotenství dvě čárky.

Lepší přemýšlet dopředu

Jak už jsem zmínila, proces IVF nám oběma dal hodně zabrat. Ale už od začátku jsme s Jakubem mluvili o tom, že se musíme připravit na to, že to nemusí vyjít na první pokus. Protože úspěch může přijít i později. Velmi důležité je proto psaní deníku během celého procesu. Mimo jiné může pomoci i lékařům pochopit, co se děje na našem těle.

Vítejte v klubu!

Procítíte-li jakékoliv změny - bolest prsou, nechutenství, únavu, nauzeu - gratuluji, můžete být těhotná! Tyto příznaky v sobě budí radost, ale současně také nejistotu a strach. Každý z těchto pocitů je naprosto normální. I když je proces IVF medicínský zázrak, i tak velkou roli hraje psychologie. A to je moment, kdy se musíme naučit být si oporou sami sobě.

Pozor na falešné naděje

Mluvila jsem o tom se svým Jakubem a on mi řekl: "Adé, musíme se naučit rozlišovat mezi skutečnými a falešnými příznaky těhotenství". Ovšem, někdy se to prostě nedá. Naše těla jsou tak složitá, že nám mohou vysílat falešné signály. Proto je tak důležité komunikovat se svým lékařem a nepodléhat panice.

Poslední slova

A tak, milí přátelé, to je konec naší dnešní cesty do světa IVF. Bylo mi potěšením s vámi tuto cestu sdílet. Jsem ráda, že jsem mohla podat pomocnou ruku všem, kteří se na tuto cestu teprve chystají, nebo jsou uprostřed ní. Mějte na paměti, že to není jednoduché a že je naprosto v pořádku mít obavy a občas se cítit ztracení. Jsme v tom spolu, a to je to nejkrásnější na cestě do světa IVF.

Napsat komentář: