Linha Gynekologie a Těhotenství

Jak co nejrychleji otěhotnět?

Jak co nejrychleji otěhotnět?

O pochopení menstruačního cyklu

Jak báječné je být ženou, že? Máme schopnost stvořit nový život, což je něco naprosto úžasné, ale také docela komplikované. První věcí, kterou musíte udělat, když chcete otěhotnět, je pochopit svůj menstruační cyklus. To není tak snadné, jak se zdá, protože každá žena je jiná a každý cyklus může být také jiný.

V podstatě se snažíte najít to malé okno, co by se dalo nazvat "plodnými dny". To je doba, kdy je nejvyšší pravděpodobnost otěhotnění, takže je dobré vědět, kdy tyto dny nadejdou. Existuje několik aplikací, které vám mohou tento proces usnadnit. Jsou to v podstatě chytré kalendáře, které sledují vaše cykly a udělají předpověď pro vaše nejplodnější období.

Ale počkat! Neznamená to, že byste měli přestat s milováním na ostatní dny! Naopak, pravidelný sex je také důležitý pro zdravé vytváření spermií u vašeho partnera, takže se rozhodně nezdržujte.

Změny životního stylu pro zlepšení plodnosti

Když se snažíte otěhotnět, bude docela užitečné udělat několik úprav ve svém životním stylu. Myslím tím věci jako zdravá strava, cvičení a dostatek spánku. Tyto věci vypadají docela jednoduše, že? Ale neberte to na lehkou váhu, protože mohou mít obrovský vliv na vaši plodnost.

Jeden z nejlepších tipů, které jsem kdy dostala, byl, abych jedla co nejvíce celých potravin. Povzbuzují zdraví celkově a pomáhají vyvážit hormony, což je klíčové pro zdravou ovulaci. A ačkoliv se to možná zdá kontraproduktivní, cvičení je také velmi důležité. Ale nejde o to si dát maratonský trénink, jde o to, abyste byli pravidelně aktivní a udržovali své tělo v dobrém stavu.

Vím, že je to těžké, protože moderní život je tak rušný a stresující, ale snažte se dostat dostatek spánku. Je to nezbytné pro obnovu a regeneraci těla a pro optimalizaci hladin hormonů, které řídí ovulaci.

Rozhovor s vaším partnerem

Je tady jedna věc, kterou nesmíme přehlédnout. A to je to, že otěhotnět je týmová práce. Je důležité, abyste mluvili se svým partnerem o vaší přání otěhotnět, abyste byli na stejné stránce. Udělejte z toho příjemnou a láskyplnou zkušenost pro oba.

Je to také skvělá příležitost prohloubit váš vztah. Mluvte o svých obavách, touhách a plánech pro budoucnost. Může to být trochu napjaté pro některé páry, ale věřte mi, je dobré mít otevřenou komunikaci o těchto věcech.

Je to také dobrý čas pro váš partner, aby začal pracovat na své plodnosti. Jako ženy máme tendenci myslet, že to všechno je na nás, ale myslím, že je fér říci, že. Kvalita spermií je také důležitá!

Od porna k prověřeným možnostem: pozice

Dobrá, takže jsme mluvili o cyklech, životním stylu a komunikaci. Ale co sexuální pozice? To je něco, co vám nikdo neřekne, když se ptáte, jak otěhotnět. Ale já jsem Karolína a nemám strach se o to podělit!

Pravda je taková, že pozice během sexu nemá vědecky prokázaný vliv na pravděpodobnost otěhotnění. Ale neznamená to, že byste měli ignorovat své pocity a pohodlí. Důležité je, abyste během sexu nalezli pozici, která je pro vás oba příjemná a umožňuje hluboké proniknutí.

Někteří lidé doporučují polohu "missionář" nebo polohu "doggy style", protože údajně umožňují hluboké proniknutí a lepší šance na otěhotnění, ale opět, neexistují žádné studie, které by to potvrdily. Takže moje rada je, vezměte si to s rezervou a udělejte to tak, jak vám to vyhovuje!

Mytologie a fakta o otěhotnění

Mimo vědeckých skutečností a rad, je tu i spousta mýtů o tom, jak nejrychleji otěhotnět. Některé z nich jsou opravdu zábavné a dokonce i já jsem se dozvěděla o některých, které mě donutily se zasmát.

Jeden z nejbizardnějších, který jsem kdy slyšela, je, že "musíte držet nohy nahoru po sexu, aby spermie měly lepší šanci dostat se k vajíčku". To je velmi zábavné, ale zároveň hodně nereálné. Spermie jsou proto určeny, aby překonávaly všechny překážky na cestě ke vstupu do vajíčka a jejich cestaování není tak pomalé.

Nezapomeňte, že nejlepší rada, jak otěhotnět, je mít pravidelný, nechráněný sex, být zdravá a žít v pohodlí a štěstí. Ten zbytek je opravdu na přírodě!

Navštivte svého lékaře

Pokud jste se pokusili otěhotnět několik měsíců bez úspěchu, je dobré navštívit svého lékaře. Může to být trochu nepříjemné, ale stojí to za to. Vašemu lékaři můžete říct vše o svých strachách a obavách. Může vám dokonce předepsat nějaké testy, aby zjistil, zda je vše v pořádku.

Je tu tisíce žen, které se snaží otěhotnět, takže vězte, že nejste sami v tomto. Cesta k těhotenství může být plná překážek a někdy může být obtížné zachovat si pozitivní postoj. Ale věřte mi, stojí to za to.

Už se těším na den, kdy budu moci sdílet své vlastní příběhy o těhotenství a matky. Ale do té doby, pamatujte, že otěhotnění je báječné dobrodružství, které je třeba si užít. Takže se uvolněte, užijte si každý okamžik a především: Milujte se!

Napsat komentář: