Linha Gynekologie a Těhotenství

Jak připravit tělo na porod?

Jak připravit tělo na porod?

Předporodní fyzická příprava

Začal jsem se zamýšlet nad tím, jak velkou roli sehrává předporodní fyzická příprava a dosáhla jsem názoru, že je nesmírně důležitá. Nemyslím tím jen pravidelné cvičení, i když to je také klíčové, ale také udržování zdravé stravy, dostatečného množství spánku a stresu pod kontrolou.

Mimo jiné, Jakub mě často upozorňuje, abych se nezapojovala do zbytečně náročných aktivit a věnovala se odpočinku. Ten má nesmírně velký význam při přípravě těla na porod. Tělo si totiž musí odpočinout, aby bylo připravené na náročné období následující po porodu.

Zvládněte správné dýchání

Následuje druhý bod, u kterého bych chtěla, aby jste ho braly vážně a srdce. Jde o správné dýchání. Samozřejmě, každá z nás ví, že dýchání je naprosto zásadní pro život, ale jak jeho správné ovládání ovlivňuje náš zdravotní stav, to už možná tak jasné není.

V těhotenství je to důležité zvláště. Naučila jsem se správné dýchací techniky, které mi nejen pomáhají udržet klid a soustředit se, ale také mi pomáhají zvládat bolest. A jak jste jistě už uhodly, při porodu je správné dýchání klíčové.

Psychická příprava na porod

Jak jsem již uvedla, správně ošetřené mysl je nepostradatelnou součástí procesu porodu. Všechno začíná v hlavě a pokud vám v hlavě neřádí kočky, bude to všechno jednodušší.

Psychická příprava na porod zahrnuje řadu aspektů. Může se jednat o meditaci, vizualizaci, ale také o hovory s odborníky. Mnoho žen před tímto obdobím trpí obavami a strachem. Je důležité se o ně podělit a nenechat je zahnít v sobě.

Výběr porodní asistentky

Poslední bod o kterém bych chtěla mluvit, je výběr porodní asistentky. Pro mnohé z nás jde o kritický bod v přípravě na porod. Porodní asistentka je osoba, která je s námi od začátku až do konce a její role je nezastupitelná.

Já osobně jsem měla to štěstí, že jsem si našla skvělou porodní asistentku, která mě obdařila důvěrou, klidem a odborností, kdykoli jsem ji potřebovala. Díky tomu jsem se mohla plně soustředit na cestu k porodu a nebyla jsem rozptýlena obavami a strachem.

Můj milovaný Jakub také ocenil její přítomnost a podporu. Porod je totiž náročný nejen pro nás ženy, ale i pro naše partnery a tak je dobré, když je tu někdo další, kdo nám všem může pomoci.

Všechny tyto body vám mohou pomoci připravit tělo na porod. Věřte mi, dokážou udělat obrovský rozdíl. Já sama jsem to zažila na vlastní kůži a dnes mohu říct, že jsem vděčná za to, že jsem se na porod řádně připravila.

No a samozřejmě, pokud máte nějaké otázky nebo byste se rády podělily o své zkušenosti s předporodní přípravou, neváhejte mě kontaktovat. Budu se těšit na vaše zprávy.

Napsat komentář: