Linha Gynekologie a Těhotenství

Jak dává pes najevo lásku?

Jak dává pes najevo lásku?

Rozpoznání pohledu a přímého očního kontaktu jako projevu lásky

Víte, jak důležité je udržování přímého očního kontaktu mezi dvěma lidmi, kteří se milují? No, existuje způsob, jak to aplikovat na naše chlupaté miláčky. Když se váš pes dívá do vašich očí, může to být znamením intenzivní lásky a důvěry. Vědci dokonce odkryli, že přímý oční kontakt mezi psem a jeho majitelem způsobuje zvýšení hladiny oxytocinu, takzvaného "hormonu lásky", u obou stran. Nejenže se tím prohlubuje vzájemná láska, ale také to může posílit sociální pouto, které mezi vámi existuje. Takže příště, když vás váš pes neustále sleduje, neignorejte ho. Je to jeho způsob, jak vám říci: "Miluji tě".

Labuťky a škubání ocasu - jeho tajný jazyk lásky

Psi mají svůj vlastní unikátní jazyk, kterým vyjadřují své emoce. A nejzřetelnějším z těchto signálů může být pohyb jejich ocasu. Když má pes ocas vysoko nad tělem a rozvíří jej z boku na bok, je to obvykle znamení radosti a vzrušení. Možná jste to zaznamenali, když jste se vrátili domů a váš pes vás přivítal jako hrdinu. Ale co když je ocas těsně u těla a málokdy se hýbe? To může znamenat, že pes je nervózní nebo se cítí nesvůj. Proto je důležité naučit se číst tělesné signály a pohyby ocasu svého psa, aby jste mohli lépe porozumět jeho potřebám a emocím. Vaši pozornost jistě neunikne, když se váš pes za vámi otáčí a snaží se vám ukázat svou potřebu blízkosti a lásky.

Něžné dotyky a oližování jako projev náklonnosti

Psi se také radi vyjadřují fyzickým kontaktem. Jejich oblíbený způsob je oližování a něžné škrábání. Zvláště oližování je pro ně velmi přirozený způsob vyjadřování náklonnosti. Kdo z nás nezažil, že se po návratu domů jeho pes vrhl k nohám a začal je vášnivě lízat? Naše kůže vyzařuje vůni, která je pro ně velmi přitažlivá. Je to způsob, jak nám komunikovat, že nás mají rádi - a možná také chtějí trochu slaného. Je důležité pochopit, že toto chování je pro ně velmi přirozené. Koneckonců, takto se chovají i ve volné přírodě, když se chtějí vyznat v cizím teritoriu nebo uklidnit ostatní členy smečky.

Chtějí být stále poblíž vás

Jestli vás váš pes následuje na každém kroku a chce být stále kolem vás, je to jasný signál, že vás miluje. Psi jsou velmi sociální tvorové a upřednostňují společnost svého člověka. Když jsou se svými majiteli, cítí se bezpečně a spokojeně. Nemají rádi samotu, proto se snaží být vždy tam, kde je jejich milovaný páníček. I když to může být někdy trochu nepříjemné - například když se snažíte vyprat nebo vařit a váš pes je stále pod nohama - vzpomeňte si na to, že je to jen znamení jeho nesmírné náklonnosti k vám.

Laskavé narážky hlavou

Gesto, kterého si mnozí majitelé psů mohou nevšimnout, ale které ve skutečnosti představuje projev lásky, je narážka hlavou. Když se váš pes o vás opře hlavou nebo na vás položí tlapku, hledá tělesný kontakt a chtějí vám ukázat svoji náklonnost. Je to jejich způsob, jak říct: "Jsi můj a já jsem tvůj". Takže příště, když váš pes udělá toto roztomilé gesto, odpovězte mu stejně. Je to velmi silná forma komunikace mezi vámi a vaším psem, která by neměla být opomíjena.

Vydávají zvláštní zvuky jen pro vás

Některé zvuky, které váš pes vydává, mohou být jeho jedinečným způsobem, jak vám vyjádřit lásku. Mohou to být štěkání, vrčení, kvílení nebo jiné zvláštní zvuky, které slyšíte jenom vy. Tyto zvuky nejsou vždy spojeny s agresivitou nebo strachem. Naopak, mohou to být zvuky radosti a štěstí, které váš pes vydává, když je s vámi. Pokud je vy interpretujete správně, budete schopni lépe porozumět potřebám a emocím svého psa.

Představují vám své oblíbené hračky

Nezapomeňte, že pokud vám váš pes přináší svou oblíbenou hračku, je to také způsob, jak vám ukázat svou lásku. To je proto, že pes považuje svou hračku za něco cenného a když vám ji dává, je to způsob, jak vám ukázat svou důvěru. Je to také způsob, jak se s vámi zapojit do interakce, kterou milují - hra. Přijměte tuto nabídku a strávte nějaký čas hrou s vaším psem. Nic neukazuje lásku a důvěru více než společně strávený čas.

Blízkost během spánku

A konečně, pokud váš pes dává přednost spaní poblíž vás, je to další způsob, jak vám ukazuje, že vás miluje. Společné spaní nebo ležení je pro ně jeden z nejsilnějších projevů důvěry a cítí se u vás bezpečně. Bylo to tak dokonce i při mém úžasném zážitku se svým vlastním psem, když jsem byla velmi nemocná. Moje malá Bibi po celou dobu ležela u mých nohou a nedala se odtud pohnout. Byla to její způsob, jak mi ukázat, že je se mnou, a pomáhala mi se cítit bezpečně a chráněně. A to je přesně to, co naše milované psy dělá tak nesmírně cennými.

Napsat komentář: