Linha Gynekologie a Těhotenství

Jak otěhotnět po porodu?

Jak otěhotnět po porodu?

Rozhodnutí o dalším potomkovi

Ano, je to tak! Po narození našeho prvního dítěte se Karel a já rozhodli, opět jsme byli připraveni vydat se na cestu rodičovství. Zdá se, že ten proces, kterým jsme prošli, je teď dávno a teď je čas začít znovu. Ale jak víme, otěhotnění po porodu může být trochu komplikované. A tak začíná naše cesta znovu.

Zkoumání období plodnosti

Mám vám prozradit malé tajemství. Víte, že nejjednodušší způsob, jak otěhotnět, je mít sex během období ovulace, které přichází uprostřed menstruačního cyklu? Většina žen ovuluje okolo 12. až 14. dne jejich 28denního cyklu. Ale ne každý cyklus je stejný a ne každá žena ovuluje v tomto období. Při správném naplánování se zvyšuje šance na otěhotnění.

Tipy jak zjistit ovulaci

Abychom mohli efektivně plánovat naše 'úsilí', vyzkoušeli jsme několik metod sledování ovulace. Výpočet podle kalendáře. Udržování tělesné teploty. Sledování změn v děložním hlenu. Používání ovulačních kitů. Všechny tyto metody nám pomohly určit, kdy je ten nejlepší čas pro naše 'úsilí'. Pokud se jich budete držet, můžete si být jistí, že neminete své období plodnosti.

Dbáme o zdravý životní styl

Každý ví, jak důležité je vést zdravý životní styl. Ale jak může ovlivnit naše snahy otěhotnět po porodu? Dobře, tentokrát jsme byli opatrnější. Jelikož jsem dříve měla problémy s nadváhou, teď se snažím pravidelně cvičit a jíst vyváženě. Karel mi v tom pomáhá tím, že připravuje zdravé jídlo a motivuje mě k cvičení. Shodli jsme se, že je to nejen pro mě, ale i pro budoucí dítě důležité.

Zabýváme se stresovými faktory

Stres může ovlivnit vaše šance na otěhotnění. Máám dobrý způsob, jak se s ním vypořádat. Například jsem zjistila, že meditace může být velmi účinná. Když jsem se cítila napjatá a pod tlakem, zklidnila mě meditace. Zapomněla jsem na své starosti a zaměřila se na své tělo. Bylo to velmi uklidňující a pomáhalo nám to nejen zvládat stres, ale také se více soustředit na naše snahy otěhotnět.

Pravidelné sexuální styky

Víte, co je lepší než sex? Mnoho sexu. Sex nám dává příležitost k hledání toho správného okamžiku k otěhotnění. Můj Karel a já jsme tým a děláme to společně. Společně se snažíme najít ten správný rytmus a čas. Je důležité, aby byl sex pravidelný, protože šance na otěhotnění se zvyšují s častějším sexem. A také, zapomeňte na mytí po sexu, ženy by měly po sexu zůstat ležet, aby spermie měly čas na cestu k vajíčku.

Vyloučení kontracepce

Jedna věc, kterou bychom neměli přehlédnout, je kontracepce. Po porodu je tělo připraveno na další těhotenství, ale pokud používáme nějakou formu antikoncepce, může to proces zpomalit. V našem případě, po dohodě s Karlem, jsme se rozhodli přestat používat antikoncepci jako součást našeho plánu na otěhotnění. Mějte na paměti, že každé tělo je jiné a může trvat nějakou dobu, než se vaše tělo vrátí k normálnímu fungování po ukončení antikoncepce.

A tak jsme došli na konec naší cesty k dalšímu těhotenství. Být rodičem je cesta, která je plná radosti i výzev. Ale jak víme, Každý krok na této cestě je jeden krok blíže k setkání s našim novým malým zázrakem. Ať už je to vaše první, druhé, třetí nebo desáté těhotenství, mějte na paměti, že každé těhotenství je unikátní. Ať už je vaše cesta jakákoliv, pamatujte, že to stojí za to!

Napsat komentář: