Linha Gynekologie a Těhotenství

Co obsahuje preventivní gynekologická prohlídka?

Co obsahuje preventivní gynekologická prohlídka?

Úvod do světa preventivní gynekologické prohlídky

Stojíte před dveřmi lékařské ordinace, srdce vám buší tak silně, že jste schopni si představit, jak vám buší v prsou. Ne, nejde o předoperační místnost a vy nejste ve filmu Greyova anatomie. Jste na preventivní gynekologické prohlídce a já, Martina, jsem zde, abych vám ukázala, co od ní můžete očekávat. Je to jako nějaký druh dalšího dospělosti - stresující, ale nezbytné. Zvláště pro nás ženy, které si musíme pravidelně nechat kontrolovat své soukromé části. Ale nemějte strach, je to pro naše dobro. Jakub (můj manžel pro ty, kteří moji blog ještě nečetli) mě vždy uklidní slovy: "Lepší prevence než následná léčba, viď?"

Co všechno se to vlastně zkoumá?

Preventivní gynekologická prohlídka je v podstatě sérií testů, které jsou navržené, aby ovládly zdraví našeho reprodukčního systému. Existuje důležitý a někdy nedoceněný vztah mezi naším celkovým zdravím a zdravím naší dělohy a jeho okolí. A tak silný, jako je tento vztah, je také důležitý pravidelný přezkum těchto orgánů. Jsem přesvědčena, že pokud bychom pokládali své genitálie za stejně důležité jako naše srdce nebo mozky, asi bychom o preventivní gynekologické prohlídce uvažovali jinak.

Jak často bychom měli absolvovat prohlídku?

V ideálním případě, pokud máte stálého partnera a nejste v menopauze, by měla být preventivní gynekologická prohlídka součástí vašeho ročního plánu. Skutečně, pokud se Jakub každý rok těší na svou návštěvu u zubaře (no, teda "těší" je silné slovo, spíše "respektuje"), proč bych měla já o své děloze pečovat méně často?

Kompletní ženská kontrola

Preventivní gynekologická prohlídka zahrnuje několik různých testů, které jsou určené k monitorování a kontrole různých aspektů našeho reprodukčního zdraví. Různé testy se zaměřují na různé části našeho systému. Pro jednoho lékaře to může být zjištění přítomnosti bakteriální vaginózy, zatímco pro jiného to může být sledování hladiny estrogenu v našem těle.

Kráska z ultrazvukového snímku

Můj první ultrazvuk byl zážitek, který se mi vryl do paměti. Ne kvůli jakémukoli zvláštnímu zdravotnímu problému, ale kvůli tomu, jak fascinující bylo vidět všechny ty malé části mého těla na obrazovce. A ačkoli dnes už nejsem nováčkem v tomto procesu, pokaždé, když vidím svou dělohu a vaječníky na ultrazvukovém snímku, cítím se trochu jako vědecká superhrdinka.

Neohodnocený hrdina: PAP test

PAP test je jedním z nejdůležitějších testů, který je součástí preventivní gynekologické prohlídky. Tento test může detekovat přítomnost abnormálních buněk na děložním čípku, což by mohlo signalizovat včasný vývoj rakoviny děložního čípku. Je to jako váš osobní detektiv, který vám pomáhá zabránit zločinu, než se stane vážným problémem.

Jak se vypořádat s nervozitou před prohlídkou

Dovolte mi říci jednu věc: Je naprosto přirozené cítit se nervózní před preventivní gynekologickou prohlídkou. I já, se svými mnoha návštěvami, občas cítím mírný nervozitu. Jak říká můj Jakub, je to v pořádku, pokud vám něco na vás záleží, tak cítíte nervozitu. A z ničeho se nestresujte, gynekologická prohlídka není tak hrozná, jak se zdá.

Preventivní gynekologická prohlídka je vaše supermoc

Preventivní gynekologickou prohlídkou můžete pozorovat jako svoji supermoc. Díky ní můžete předcházet zdravotním potížím a s nimi spojeným bolestem i stresu. Je to fantastický nástroj, který máme k dispozici, abychom mohli být informované a v kontrole svého zdraví a svého těla.

Napsat komentář: